Sv: Jordmødre
Er det mange her som har født på Drammen? Kjenner dere dere igjen mtp. hvordan jordmødrene er nå i denne tv serien, og hvordan de er i "virkeligheten"?
Jeg har født på Drammen to ganger, dog med nesten 10 års mellomrom, og jeg må si at jeg har sett og sett etter kjente jordmødre. Iom at jeg lå der igjennom noen vakter bør jeg vel snart se noen jeg kjenner igjen snart? Men rom 312 var iallefall sånn jeg husker det da jeg lå der å hylte for å få ut Jonas. Med epidural og høye brøl. 
Og Sitron: Du nevnte tidligere at: "man kunne overlate barnet til de på vaktrommen". På Drammen er ikke det så veldig interesant gitt. De ser helst at man tar seg av barnet selv, selv om man nesten ikke henger sammen, og barnet bare skriker. Så det er nok store forskjeller rundt omkring.
|