Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Her er en glad-nyhet for enhver som liker Toro (Line*!)

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-11-07, 01:27   #31
Pia
Princess Skids and Scars
 
Pia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 2.758
Blogginnlegg: 50
Pia er virkelig godt liktPia er virkelig godt liktPia er virkelig godt liktPia er virkelig godt liktPia er virkelig godt liktPia er virkelig godt liktPia er virkelig godt liktPia er virkelig godt likt
Standard

Sv: Line*! (Her er en glad-nyhet for enhver som liker Toro)

Opprinnelig lagt inn av Nenne, her.

Det må du gjerne få lov til å synes. :raus:

Jeg oppfatter det slik at om man blir oppmerksom på et nytt produkt, enten via venner, familie eller reklameoppslag, så er dette rein informasjon. Velger man å prøve produktet én gang for selv å ha personlig kjennskap til det, så kan du sikkert argumentere for at reklamen da har nådd frem, men bare til en viss grad.

For meg er reklamepåvirkning at man nærmest automatisk griper etter et produkt i butikken uten at det står på handlelista eller at man skifter fra et merke man egentlig er fornøyd med fordi man har blitt nærmest hjernevasket til å kjøpe et annet.

På meg virker sånne hjernevaskingskampanjer stikk mot sin hensikt. Jeg blir fornærmet over dustete reklamekampanjer. Jeg har en lang liste med produkter jeg aldri kjøper rett og slett fordi reklamene for produktene har nådd sånne lavmål at jeg på heite livet ikke skal la produsentene få fem øre av meg. Det er en stille liten protest fra meg mot total nedsøpling av pausene mellom TV-programmene.

Når jeg reagerer på en reklame er det vel så ofte i form av at jeg bestemmer meg for at dette skal jeg i hvert fall ikke kjøpe, enn at jeg tenker "løp og kjøp", for å sitere Expert.

Joda, jeg skjønner hva du mener. Jeg ringer av prinsipp ikke 1881 pga de forferdelige reklamene.
Men det er det jeg skriver. På slike billige produkter hvor man ofte ikke er særlig lojal er målet med reklamen at du skal prøve produktet en gang. Man bruker ikke penger på dyre reklamer der, fordi det ikke har noen hensikt. Det er rett og slett ren informasjon som er formålet.
Men det er selvfølgelig også en del reklamer som har denne hjernevaskingseffekten, men det er nok ikke de som irriterer nei, det skal jeg være enig i.

Det er jo den "nedsøplingen av pausene" som betaler for programmene når man stikker nesa utenfor nrk. Men det vet du selvsagt

Pia er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no