Sv: Bensinprisane - verdt å bruke så mykje sendetid og spalteplass på?
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Jeg skal glatt innrømme at når jeg skal til legen med vesla tar jeg heller bilen enn å betale 120,- kroner tur-retur på en busstur som tar 10 minutter en vei, samt at jeg VET at jeg faktisk kommer frem i rett tid eller frem i det hele tatt.
Synd at det skal være slik, for det å ta bussen i seg selv er bare deilig, synes jeg. Sette seg ned og bli kjørt hit og dit. Dessuten har jeg bussholdeplass 3 skritt utfor døra.
120 kr tur/retur?? Du bor i nabobyen min, gjør du ikke? Det koster 23 kr for voksne og 12 kr for et barn hver vei. Det blir 70 kr. Har du reisekonto (fungerer som klippekort) får du 25% rabatt.
Når det gjelder frustrasjonene mht om bussen kommer eller ei kan jeg signere. Det er IKKE et godt kollektivtilbud her mht forutsigbarhet. Det er veldig frustrerende at det snakkes om at folk må reise kollektivt, samtidig som det gjøres alt for lite mht å gjøre det lukrativt .
__________________
Now it's nothing but MY way! 
|