Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Hvordan tror dere nedgangstidene påvirker valget?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-09-08, 11:10   #4
Slettet bruker
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Hvordan tror dere nedgangstidene påvirker valget?

Folket tenderer til å flyte mot høyresiden i nedgangstider og mot venstresiden i oppgangstider. Har man mer enn nok, er det lett å dele. Har man ikke mer enn nok, vil man gjerne få disponere pengene sine selv.

Størstedelen av journalistene har sine politiske sympatier på venstresiden, noe som igjen vil si at venstresiden nesten alltid vil vinne mediekampen.

Det vil ikke bli enkelt for AP å vinne neste valg, om renten fortsetter å øke, og den jevne nordmann samt kommunene derved får mye dårligere råd. Sist Stoltenberg var statsminister ble også renten skyhøy, og han tapte valget.

Det blir spennende å se, men valgkampen ser ut til å så smått være i gang.

  Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no