Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hvor mye og hva drikker du i julen?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-12-08, 23:48   #11
Erica
Hekta
 
Erica sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Indre Østlandet
Innlegg: 7.880
Erica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hvor mye og hva drikker du i julen?

I år handlet jeg inn 8 flasker med rødvin. I tilfelle middagsselskap var det greit å ha, ellers så står det seg.

Vi kjøper av og til inn litt sprit til jul, men så varer det gjerne til neste jul og da. En flaske konjakk og en flaske med akevitt er det vi stort sett handler, i tillegg til vinen. Så hvis jeg må fylle på med sprit vil det jo se ut som vi skal drikke mye (8 flasker rødvin + 2 spritflasker), men vi har det lenge. Så vi drikker ikke mye fordi om vi handler inn en del.

Med andre ord:

1) kjøper inn til jul og nyttår + litt til samtidig
2) Vi drikker øl, vin og kanskje litt akevitt og konjakk - begrensede mengder altså
3) Vi har ofte selskap for endel personer, så vi kjøper inn til det også, men da serveres ikke drinker og slikt. Det går i øl, vin, brus og vann, samt en konjakk til kaffen.

__________________
95, 99, 04
Erica er aktiv nå   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no