Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Spinoff fra allergitrådene

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-06-09, 18:49   #1
Irma
Ekvilist
 
Irma sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 13.117
Blogginnlegg: 25
Irma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Spinoff fra allergitrådene

Jeg legger i begrepet funksjonshemming at man på grunn av en diagnose/problematikk er forhindret eller har vansker med å gjøre normale og hverdagslige handlinger. Jeg tenker at begrepet innebærerer en del subjektivitet eller hva man nå skal kalle det. Jeg vil tro at det er mange personer som for eksempel er fysisk handikappet og som sitter i rullestol som ikke føler seg spesielt funksjonshemmet, mens andre igjen kanskje kan føle seg svært funksjonshemmet av psykiske problemer.

__________________
Poden 2005 og Pjokken 2008
Irma er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 01-06-09, 18:56   #2
Skvetten
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Spinoff fra allergitrådene

Opprinnelig lagt inn av Irma, her.

Jeg legger i begrepet funksjonshemming at man på grunn av en diagnose/problematikk er forhindret eller vansker med å gjøre normale og hverdagslige handlinger. Jeg tenker at begrepet innebærerer en del subjektivitet eller hva man nå skal kalle det. Jeg vil tro at det er mange personer som for eksempel er fysisk handikappet og som sitter i rullestol som ikke føler seg spesielt funksjonshemmet, mens andre igjen kanskje kan føle seg svært funksjonshemmet av psykiske problemer.

Sånn ser jeg også det, for samfunnet er såpass tilrettelagt at en som er bevegelseshemmet i form av å sitte i rullestol som regel ikke er funksjonshemmet dersom man ser begrepet slik jeg forstår at du også ser det. Det at noen er forhindret fra å delta i aktiviteter samfunnet anser som hverdagslig ser jeg som å ha en funksjonshemming, enten den er fysisk eller psykisk.

Merkelig nok er det langt mer anerkjent å ha en funksjonshemming i form av at man har angstlidelser enn dersom man eksempelvis har KOLS og av den grunn er avskåret fra det vi anser som hverdagslig.

  Svar med sitat
Gammel 01-06-09, 19:09   #3
Tito
I gapestokken
 
Tito sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.471
Tito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Spinoff fra allergitrådene

Funksjonshemning
Fra Wikipedia, den frie encyklopedi

Funksjonshemning (–hemmelse, –hemming), funksjonsnedsettelse eller handikap er vanlige betegnelser for nedsatt arbeids- eller funksjonsevne på grunn av psykiske, fysiske eller sosiale årsaker (skader, sykdommer, ulemper, mangler) hos et individ eller i omgivelsene. Funksjonsvanskene kan ha sin årsak i individets forutsetninger (individnivå) og kalles da gjerne funksjonsnedsettelse, eller i omgivelsenes manglende evne eller vilje til tilpasning (samfunnsnivå), og kalles da funksjonshemning.

__________________
A mother who radiates self-love and acceptance actually vaccinates her daughter against low self-esteem.
- Naomi Wolf
Tito er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no