Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

"Overvåkning"

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-09-09, 11:37   #14
Chiffre
Profesjonelt paranoid
 
Chiffre sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2009
Hvor: Trondheim
Innlegg: 386
Chiffre er populærChiffre er populærChiffre er populærChiffre er populærChiffre er populær
Standard

Sv: "Overvåkning"

Opprinnelig lagt inn av Skvetten, her.

Enkelt for en med litt mer enn gjennomsnittlig kunnskap. De fleste av oss ahr alt for enkle passord.

Igjen, det er enkelt å komme seg inn i andres pc eller andres nettverk for den saks skyld om man har litt kunnskap og glødende interesse.

For å presisere: Det er enkelt å komme seg inn i en eller annens pc eller nettverk. Som du sier, er det (veldig) mange med dårlige eller ikke-eksisterende passord og ikke-oppdaterte og feilkonfigurerte maskiner og rutere.

Hvis du bare er /litt/ bedre enn den store gemene hop, er du i praksis ganske så trygg. Skurkene (og ja, dette er ekte skurker, glem for all del bildet av kvisete og mistilpassede 14-åringer) går etter lavthengende frukt, og dem er det mange av. Disse folkene er ute etter å ta flest mulig maskiner, de gir blaffen i hvem som eier dem.

Etterretningstjenester og denslags (fill in your favorite three-letter agency) har selvsagt helt andre ressurser og muligheter til å overvåke akkurat deg, men de har annet å gjøre, tro meg.

Chiffre er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:56.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no