Sv: Dømmer du folk etter utseendet?
Jeg har et bra eksempel forresten.
Jeg jobber jo litt med data. Og sitter ute hos en kunde hvor det jobber alle mulige slags mennesker. For et par år siden jobbet det en ung, søt jente der. Hun var lys og blid og sjempepen, også hadde hun den lille talefeilen hvor man sier sjøleskap, sjylling og sånn. Hun ble jo ikke betraktet eller behandlet som om hun var dødssmart. For all del - hun ble ikke dårlig behandlet. Men de avanserte vitsene ble liksom ikke forsøkt på henne.
En dag kom hun og sa at hun ikke skulle være der neste dag for da skulle hun ha eksamen. Jeg spurte sånn passe uinteressert hva hun studerte og forventet en eller annen veldig bimbo greie. Hva hun svarte?
Opprinnelig lagt inn av Blond sjempebimbo
Nei, i morgen skal jeg bare ta en sånn enkel eksamen fordi jeg trengte å fylle ut planen min så da er det bare et sånt tullefag. SQL heter det.
Vi tilbød oss å betale for at hun ikke skulle si til noen at det finnes noen som synes sql er enkelt-penkelt. Og håper den dag i dag at hun snakket om enkle select'er og sånt og ikke store prosedyrer. (Vi turte ikke spørre for ikke å få alle illusjoner knust om oss selv også.)
Og jeg må innrømme at jeg elsker å få en sånn opplevelse i ny og ne.
|