Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Kunne du vært surrogatmor?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Kunen du vært surrogatmor?
Ja 26 11,56%
Nei 180 80,00%
Vet ikke 19 8,44%
Deltakere: 225. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-03-10, 19:51   #19
Sitron
Absolut ateist
 
Sitron sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.113
Blogginnlegg: 48
Sitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Kunne du vært surrogatmor?

Opprinnelig lagt inn av Zoë, her.

I føge Standford University finnes det ikke noen gode studier om den psykologiske effekten på surrogatmor, men i følge nettstedet ( http://www.stanford.edu/group/womens...cy/health.html ) viser erfaringer dette:

Although many surrogate mothers admit to feeling sorrow and distress when relinquishing the child, they also felt a sense of happiness and satisfaction for the new parents of the baby.

Jeg synes "sorrow and distress" er ganske alvorlige greier, jeg.


Selvsagt føler man sorg og er lei seg der og da. Og les hva som står; når man gir fra seg barnet. Det betyr ikke at det er en vedvarende følelse. For de fleste så går det fra noen dager opp mot et par-tre uker. Altså i den tiden også mange nybakte mødre som har sin egen baby lider av "baby blues". Det er fullstendig normalt og det er dermed ikke sagt at det er noe som skaper psykologisk ubalanse. Det er også noe surrogatmødre vet mest sannsynlig vil skje og ikke minst lar man det skje, fordi det er en prosess man må gjennom. Og ja, man er som oftest ganske godt forberedt.

__________________
Tøs
Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre.
Sitron er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:30.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no