Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Hvit saus fra pose?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-02-07, 14:08   #11
bina
Ustabil
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 4.405
Blogginnlegg: 11
bina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hvit saus fra pose?

Opprinnelig lagt inn av Olympia, her.

Jeg synes det er helt utrolig at noen lager hvit saus fra pose. Jeg vedder en tusenlapp på at det ikke er raskere enn å lage den fra bunn av. Med mindre man skal til mølleren for å lage eget mel eller må ut i fjøset for å melke kua først, that is.

Jeg er jo en innbitt motstander av posemat generelt, men dette tar kaka. Jeg kan til en viss grad like enkelte ferdigprodukter, halvfabrikata, osv. Men da må jeg kunne SPARE tid, ellers er jo vitsen borte. Røre ut pulveret (hvilken syk jævel har lært oss at mat skal pulveriseres for så å vannes ut igjen og bli til saus?!) tar like lang tid som å smelte sammen smør og røre inn mel.

Jo, det ER tidsbesparende, i alle fall arbeidsbesparende. For det som er tidkrevende med å lage sausen fra bunnen av er den konstante røringen og speingen. Med posesaus tilsetter du riktig væskemengde, visper i vei, koker opp - og du har tid til å skrelle potetene i stedet for å stå og røre i sausen kosntant.

bina er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no