Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-06-10, 11:35   #41
Aiza
Går videre
 
Aiza sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: Bergen
Innlegg: 664
Blogginnlegg: 15
Aiza er populærAiza er populærAiza er populærAiza er populærAiza er populær
Standard

Sv: Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

Vi fikk beskjed i Bergen at 2-åringen ikke kunne ta bildet på politistasjonen. Vi skal ta hjemme. De 2 ganger jeg har vært hos fotograf for å ta bilder av babyene ble bildene grusomme. Jeg prøvde meg på at dette ble jo ikke noe fint, da svarte mannen surt, "det holder til pass". Ble så paff at jeg ikke klarte å si noe og gikk sur ut og var enda surere etterpå. Endte opp der igjen etter 2 år med ny baby og jammen meg fikk jeg ikke nøyaktig samme kommentar av fotografen. (annen denne gang). Kan man ikke forlange at bildet skal være litt fint når man betaler 150 kr for det? Ja ja i disse digitale tider så er det jo bare å forminske ett fint normalt bilde og printe ut, også putte i lommeboken, men likevell??

__________________
Jente 01, Gutt 08 og jente nov 09
Aiza er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-06-10, 15:47   #42
Ru
Protonterapeut
 
Ru sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Hundremeterskogen
Innlegg: 31.348
Blogginnlegg: 935
Ru har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

I Bergen vil jeg anbefale Ur&Foto på hjørnet av Kong Oscarsgt. De er knallgod på pass-bilder av både barn og voksne.

__________________
“Though she be but little, she is fierce!”
- Shakespeare
Ru er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-06-10, 16:07   #43
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.494
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

Opprinnelig lagt inn av Marit K, her.

380 kroner kostet herligheta, bare for at vi etterpå skulle få beskjed på lensmannskontoret at bildene var for mørke til å brukes. Goddammit!

Da hadde jeg faktisk klaget til fotografen. Da har de jo rett og slett ikke levert.

Opprinnelig lagt inn av Skilpadda, her.

Den første gangen var han bare et par-tre år, og vi hadde ikke forberedt ham så veldig, så det ble mye regissering og kjefting fra sidelinjen. "Se rett frem! NEI, ikke se på meg. Lukk munnen. Ikke smil! Se rett frem - nei, lukk munnen! IKKE SMIL!".

Som jeg kjenner meg igjen. Rett før blitset kom sa Glitterbarnet "Jeg har snørr!" og jeg ropte "Trekk det inn!". I tillegg hadde vi ikke advart ham om nevnte blits, så han ser relativt skeptisk ut på bildet.

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-06-10, 16:19   #44
Dixie Diner
Nymotens gammeldags
 
Dixie Diner sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
Dixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

Opprinnelig lagt inn av Veronal, her.

Mannen var på det lokale lensmannskontoret for å få pass, men der sa de at de ikke tok bilder av ungene i automaten. Er det gjengs over hele landet - eller var de bare vanskelige? (Mannen endte opp hos den lokale fotografen.)

Vi har ikke gjort det siden 2007, men da tok vi bilde av eldste i automaten på Sandnes politistasjon. Mannen hadde henne på fanget og holdt en sånn hvit vegg-greie mellom seg og henne.

__________________
I stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer.
Dixie Diner er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-06-10, 19:29   #45
Polyanna
Yes, we can!!
 
Polyanna sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 52.576
Blogginnlegg: 199
Polyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

Alle mine (minste 3 år) ble fotografert hos politiet.

__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
Polyanna er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-06-10, 19:30   #46
Inagh
Slumrende Ullteppe
 
Inagh sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.988
Blogginnlegg: 35
Inagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

Vi tok bilder sjøl vi, av hele gjengen i fjor. Tror vi tok ca 350 varianter av Storebror, som var ganske umulig å få til å ikke smile/gjøre grimaser, nemlig - og det hadde blitt dyrt i lengden, skulle vi gjort det borte.

__________________
What doesn't kill you, makes you stranger.
Inagh er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-06-10, 07:32   #47
lillemy01
Erfaren
 
lillemy01 sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2009
Innlegg: 800
lillemy01 er populærlillemy01 er populærlillemy01 er populærlillemy01 er populær
Standard

Sv: Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

Men jeg skjønner ikke helt alle politistasjoner har jo foto automat for de som skall ta nød pass eller er under tre år tror jeg. Tenk om man skall ha nødpass midt på natten og det ikke er noe foto automat (har ikke skjedd her nei da ALLDRIIIIII...... Munler noe om en politi dame med halveis latterkrampe...)
Men altså har vert på en del politistasjoner de siste årene og til og med den helt nye i sandvika der alt er nytt og "moderne" har jo foto automat.. Veldig fancy sådann men foto automat for det. Og vert på en del mindre steder og alle hadde som sagt det.

lillemy01 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-06-10, 03:16   #48
Lynett
Aktiv
 
Lynett sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2009
Innlegg: 128
Lynett har et hav av muligheter foran seg
Standard

Sv: Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

Det er litt dyrt for lommeboken ja...

__________________
Gutteplutten født 08
Lillerusket ventes Oktober 2010..
Lynett er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-06-10, 21:11   #49
Aiza
Går videre
 
Aiza sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: Bergen
Innlegg: 664
Blogginnlegg: 15
Aiza er populærAiza er populærAiza er populærAiza er populærAiza er populær
Standard

Sv: Passbilder til pass og legitimasjon, meg som er gnitalus?

Opprinnelig lagt inn av Lille Ru, her.

I Bergen vil jeg anbefale Ur&Foto på hjørnet av Kong Oscarsgt. De er knallgod på pass-bilder av både barn og voksne.

Det er de jeg mener er utrliog dårlig på passbilder, flott at dere har bedre erfaring, vår var som sagt elendig.

__________________
Jente 01, Gutt 08 og jente nov 09
Aiza er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no