Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Melkefritt kosthold til barn - hjelp!

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-08-10, 10:18   #17
Hjertensfryd
Unik
 
Hjertensfryd sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Hvor: Casa Del Troll
Innlegg: 9.317
Blogginnlegg: 98
Hjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Melkefritt kosthold til barn - hjelp!

Fleire og fleire av melkeerstatningane kjem no med ekstra tilsatt kalsium. Me held oss til havremelk. Synes det er den som er tilnærma lik vanlig melk. Samme med havrefløten.

Fakse: Ernæringsfysiolog er vel og bra, men me blei ledd av då me spurte om henvisning. Ungar som berre har melkeallergi og slike vanlige allergiar får ikkje time hjå ernæringsfysiolog. Dessverre. Det er ikkje kapasitet til å ta oss inn rett og slett. Så i dei fleste tilfeller er foreldra overlatt til seg sjølv, og må sjølv finna ut kva som er trygt og ikkje.

utenmelk.no er ei side eg bruker av og til. Kinsarvik frukt og grønt kan og vera ei grei side å ha liggande. Her kan ein bestille ulike allergimatvarer.

__________________
Nobody is perfect. My name is Nobody.
Hjertensfryd er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no