Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Tar du ting på sparket?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-09-10, 19:58   #1
Floksa
can-jur
 
Floksa sin avatar
 
Medlem siden: May 2009
Hvor: Vinterland
Innlegg: 18.124
Blogginnlegg: 121
Floksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tar du ting på sparket?

Opprinnelig lagt inn av Zoë, her.

Jeg kan ikke tenke meg noe kjipere enn å være på besøk hos noen som strengt tatt ikke ønsker å ha meg der.

Vi har jo mye sånne plutselig visitter, men jeg har aldri opplevd å føle at jeg ikke vil ha gjestene der, vel er det av og til litt upraktisk men vi har det jo alltid veldig hyggelig og det er lite jeg ønsker mer enn å ha det hyggelig med venner, selv om vi hadde planlagt å bruke dagen til noe annet.

__________________
F-I-R-E

Bokhyllen er den stige, hvorved du bliver din overmanns lige - Henrik Wergeland
Floksa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-09-10, 20:40   #2
Pebbles
By the Sea
 
Pebbles sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Innlegg: 12.571
Blogginnlegg: 186
Pebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tar du ting på sparket?

Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.

Vi har jo mye sånne plutselig visitter, men jeg har aldri opplevd å føle at jeg ikke vil ha gjestene der, vel er det av og til litt upraktisk men vi har det jo alltid veldig hyggelig og det er lite jeg ønsker mer enn å ha det hyggelig med venner, selv om vi hadde planlagt å bruke dagen til noe annet.

Nå kan man jo raskt høres ut som en kjiping om man ikke i denne tråden sier at man alltid tar imot uanmeldt besøk med åpne armer samtidig som man, jfr en annn tråd her inne, alltid tar imot små uanmeldte middagsgjester med glede og raust øser av gryta si.

Men det handler ikke om raushet og evnen til å være glad i folk dette, altså. Jeg er en übersosial ENFP'er og jeg går de fleste en høy gang når det gjelder å invitere mange folk ofte på både det ene og det andre samt dele alt jeg eier av jordlig gods og sånn. Det handler om noe helt annet dette.

Å være tydelig på egne behov og ta høyde for at egne behov ikke kommer superlangt ned på rangstigen mens alle andres behov alltid kommer først. Om svigermor er skikkelig selskapssyk på samme dag som jeg er langt nede og virkelig trenger tid med mannen min - hvem sitt behov bør veie tyngst? Svigermors skravlesyke "fordi det er uhøflig å avvise uanmeldt besøk" eller mitt behov for nærhet og støtte fra partner?

Som regel koser jeg meg godt med andre folk, og det skjer da stadig at jeg tar imot uanmeldt besøk også (selv om jeg for mitt bare liv ikke kan fatte hvorfor de ikke spør om det passer først), men det er altså ikke (lenger) noen automatikk i at mine behov er mindre viktige enn hvilke som helst andres på et hvilket som helst tidspunkt. Heldigvis.

__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
Pebbles er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-09-10, 20:49   #3
him
Leser
 
him sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.867
Blogginnlegg: 5
him har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tar du ting på sparket?

Jeg er tidligere vant med en slik besøkskultur som du skisserer i HI, Floksa og jeg savnet den faktisk da jeg flyttet sørover. For meg opplevdes det som veldig "stivt" å bli innvitert. Og nå når jeg akkurat har vent meg til denne omgangsformen (og synes det er trivelig å vite når jeg er alene og ikke), så begynner ungene å dra inn folk. Jeg vedder på at ungene flytter ut når jeg har vendt meg til å plutselig støte på noen i bare håndduken etter dusjen.

__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell
him er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no