Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Noen spørsmål til dere jenter/damer som har søstre

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-04-11, 13:45   #81
mocci
Retromum
 
mocci sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2009
Hvor: Rogaland
Innlegg: 1.383
Blogginnlegg: 3
mocci imponerer mange og er sikkert smartmocci imponerer mange og er sikkert smartmocci imponerer mange og er sikkert smartmocci imponerer mange og er sikkert smartmocci imponerer mange og er sikkert smartmocci imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Noen spørsmål til dere jenter/damer som har søstre

Min søster er 4 år yngre enn meg. Hun satte meg på plass allerede som 1,5åring. Jeg skulle leke litt med henne og som takk beit hun meg i armen slik at hele tanngarden ble avbildet i huden min.
Jeg hylgrein, mamma kom styrtende til og som vanlig ble jeg beskyldt for å ha startet det hele.....privilegiet ved å være storesøster..
Vi har delt mange fine stunder sammen med barbie, spill og hester. Lillesøs har også hamlet opp med noen gutter som mobbet meg, etter at hun tok dem for seg ble det slutt på mobbingen av sjenerte/veike storesøster. Vi var veldig nære i barndommen, masse krangling i tenårene med dørslamring, namecalling og flyvende gjenstander. I voksen alder har vi fortsatt et nært forhold, hun er den som kjenner meg best. Vi kan ofte være uenige men har en basistrygghet i forholdet som ingenting kan rokke ved.

__________________
Eventyrblanding juli 13
mocci er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 04-04-11, 13:52   #82
Frøydis
stoffavhengig
 
Frøydis sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Innlegg: 7.075
Frøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de flesteFrøydis er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Noen spørsmål til dere jenter/damer som har søstre

Jeg har ei søster som er 2,5 år mindre enn meg. Vi har krangla hele livet og har ikke noe nært forhold i dag. Jeg skylder på forskjellsbehandling fra foreldrene våre. Jeg skulle gjerne hatt ei søster jeg kunne snakka med om alt, men jeg har innsett at det desverre aldri kommer til å skje. Skulle bare ønske hun hadde lyst til å få et nært forhold til tantebarna sine, men den gang ei.

__________________
jan '09 og nov '11
Frøydis er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 04-04-11, 15:31   #83
Marlen
Superaktiv
 
Marlen sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: Sunnhordland
Innlegg: 332
Marlen er litt kul
Standard

Sv: Noen spørsmål til dere jenter/damer som har søstre

Søsteren min er 4 år eldre enn meg, vi holdt for det meste avstand til hverandre i oppveksten, selv om vi delte rom til jeg var 10 år. Senere ble det mer kranglig om klær osv..
Nå snakker vi sammen daglig og omgåes mye, vi er også ganske like på mange måter. Jeg tror det at vi stiftet familie samtidig medvirket til at vi fikk så god kontakt.

__________________
Storesøster 05
Lillebror 08
Marlen er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 04-04-11, 16:05   #84
Ole Brumm
er her
 
Ole Brumm sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Hundremeterskogen
Innlegg: 9.414
Blogginnlegg: 222
Ole Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Noen spørsmål til dere jenter/damer som har søstre

Min 3 år eldre søster har jeg kranglet mye med i oppveksten, men jeg tror vi hadde perioder der vi gikk greit overens også.

__________________
Ole Brumm
-04, -08, -11, -14
Ole Brumm er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 04-04-11, 16:14   #85
Robyn
⭐️⭐️⭐️
 
Robyn sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Innlegg: 9.105
Blogginnlegg: 2
Robyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Noen spørsmål til dere jenter/damer som har søstre

Jeg har ei lillesøster som er tre år yngre enn meg.

Vi kunne leke sammen som små, men oftest endte det i høylytt krangling. Det holdt seg sånn frem til 20-årene ja.

Perlevenner og fullstendig avhengig av hverandre nå, men fortsatt preget av at vi er veldig forskjellige. (Oss to alene sammen i en uke ender fortsatt i krangling, ja. )

__________________
1996 & 2002
"Det har jeg aldri gjort før...
Så det tror jeg sikkert jeg kan klare..."
-Pippi
Robyn er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:46.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no