Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Fiskegrateng

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-06-11, 23:49   #2
eka
Grubler.
 
eka sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 1.924
eka imponerer mange og er sikkert smarteka imponerer mange og er sikkert smarteka imponerer mange og er sikkert smarteka imponerer mange og er sikkert smarteka imponerer mange og er sikkert smarteka imponerer mange og er sikkert smarteka imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Fiskegrateng

Jeg har laget denne et par ganger, men jeg vet ikke om den kan fryses.

Fiskegrateng
3 ss hvetemel
4 dl melk
75 g makaroni
1/2 purre
1 ts salt
1/2 ts hvit pepper
litt revet muskat
ca. 400 g kokt fisk
4 eggeplommer
4 eggehviter
1 dl revet ost
1/2 dl strøkavring.

I stekeovn ved 200-225 °C

Rør ut mel i kald melk og kok opp under omrøring til tykk, hvit saus. Avkjøl den noe. Tilsett kokt makaroni og tynne purreringer. Smak til med salt, pepper og revet muskat. Ha i fisken. Både fersk, salt og røkt fisk kan brukes. Skill eggene og bland én og én plomme inn i sausen. Stivpisk hvitene og bland dem forsiktig inn. Hell blandingen over i en smurt ildfast form og strø revet ost og strøkavring på toppen. Stek i ovnen ca. 40 minutter til gratengen har hevet seg godt og blitt gyllen.

__________________
Jente -02, gutt -06, gutt -13.
eka er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no