Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Forventninger til politiske ledere

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-08-11, 13:26   #11
Sir Limpalot
Det kan alltid bli verre.
 
Sir Limpalot sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2011
Hvor: Akershus
Innlegg: 1.242
Sir Limpalot imponerer mange og er sikkert smartSir Limpalot imponerer mange og er sikkert smartSir Limpalot imponerer mange og er sikkert smartSir Limpalot imponerer mange og er sikkert smartSir Limpalot imponerer mange og er sikkert smartSir Limpalot imponerer mange og er sikkert smartSir Limpalot imponerer mange og er sikkert smartSir Limpalot imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Forventninger til politiske ledere

Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.

Ja, jeg gjør det, og det er her jeg snakker om lederskap, og hvorvidt man innehar de egenskapene og kvalitetene som gjør en til en god leder.

Jeg sier ikke at det er kritikkverdig å bli redd eller frykte for sitt eget liv.

Han sier at de ombord i båten fryktet at det sto flere terrorister på andre siden, og at det var grunnen til at de kjørte så langt unna. Men samtidig sier Eskil at han fikk flere tekstmeldinger fra redde ungdommer mens han fremdeles var på båten, og hans svar til dem var altså at de måtte legge på svøm. Rett inn i hendene på terroristene de fryktet selv?

Kaotisk situasjon eller ikke, det er klart at et godt lederskap ville kommet bedre til uttrykk.

Jeg skjønner at du snakker om lederskap, det vi diskuterer er om lederskap i en stridssituasjon har NOE SOM HELST med politisk lederskap å gjøre!
Og ettersom Eskil er den eneste av våre politikere som har vært i en slik situasjon lurer jeg på hva du baserer dine valg på når du stemmer?
Hvem som SER barskest ut og dermed tilsynelatende ville løpt den andre veien og bli skutt?

Og enda en gang: HVA hadde vært annerledes hvis Eskil hadde løpt den andre veien og blitt skutt? Hvem hadde det gavnet?
Når en mann går amok med semi-militære våpen, og du selv er ubevæpnet, er det vel nærliggende å kalle det direkte suicidalt å løpe mot ham!
Jeg foretrekker politiske leder med litt andre egenskaper enn Rambo, Norge er heldigvis ikke et land hvor våre politiske ledere rutinemessig havner i livstruende situasjoner.

Jeg synes kritikken av Eskil er kvalmende, uansett hvor mye du prøver å påstå at det ikke er kritikk.
Du konkluderer med at han ikke er en egnet leder, men jeg mistenker at vi utifra dine kriterier ikke har en eneste egnet leder her i landet.
Kanskje med unntak av noen av gutta med store Rambo-komplekser i Vigrid, de ville nok løpt riktig vei! Ha et glimrende valg.

Sir Limpalot er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no