Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Brødbaking ...

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-09-11, 19:41   #1
m^2
Bør lage seg en tittel selv
 
m^2 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 14.016
Blogginnlegg: 122
m^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: BLÆH... Brødbaking

Jeg lager brød og muffins med mye rart, en teskje-ish johannesbrødkjernemel i deigen gjør at det meste henger sammen

m^2 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 20-09-11, 19:54   #2
Kanel
Nybegynner
 
Medlem siden: Sep 2010
Innlegg: 21
Kanel har et hav av muligheter foran seg
Standard

Sv: BLÆH... Brødbaking

Opprinnelig lagt inn av m^2, her.

Jeg lager brød og muffins med mye rart, en teskje-ish johannesbrødkjernemel i deigen gjør at det meste henger sammen

Fint tips, dette skal jeg prøve.

Kanel er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 20-09-11, 20:01   #3
indie
Bør lage seg en tittel selv
 
indie sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Hvor: I byen
Innlegg: 1.195
indie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: BLÆH... Brødbaking

Jeg er god til å bake, egentlig, men grove brød har jeg alltid slitt med. Fikk de ikke til før jeg begynte å jukse, kjøpte såkalt "brød-forbedrer": http://www.kitchenfoods.co.uk/gbu0-prodshow/malty.html . Nå blir brødene saftige og ikke smuldrene, selv om de er grove. Er sikkert noe av det samme i den som det som tilsettes i kjøpebrød. Fordelen er at jeg kan ha kontroll på alle de andre ingrediensene selv, samt at jeg liker å bake og gjerne vil få til brød også.

Det som uansett er viktig er å jobbe godt med deigen, som blir nevnt over. Personlig liker jeg best oppskrifter som ikke er så våte, da er det lettere å jobbe nok med deigen, og unngå at de hever for mye for så å falle sammen.


Sist redigert av indie : 20-09-11 kl 20:06.
indie er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 21-09-11, 07:44   #4
Nip
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Oct 2010
Innlegg: 3.725
Nip imponerer mange og er sikkert smartNip imponerer mange og er sikkert smartNip imponerer mange og er sikkert smartNip imponerer mange og er sikkert smartNip imponerer mange og er sikkert smartNip imponerer mange og er sikkert smartNip imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: BLÆH... Brødbaking

Nå ble faktisk brødet i går, ikke så verst. Det viktigste var at det ikke smuldret seg. HURRA. Og det ble jo veldig på frihånd med ingrediensene egentlig.

Vetle hadde besøk av 2 kamerater her i går, de pleier å være skeptisk til alt som ikke er "kjøpebrød" og ferdigmat - men de spiste og ba om mer, og enda litt mer. Så det må jo ha smakt godt. Håper det holder seg godt i fryseren også.

Tror kanskje det var eltingen etter første heving som jeg har gjort helt feil, fordi jeg har ikke turt å elte noe særlig da. Nå eltet jeg endel

Takk for svar. Nå skal jeg prøve flere oppskifter og se om jeg får det til bedre fremover.

Nip er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-09-11, 23:00   #5
silje
Superduperaktiv
 
Medlem siden: Jun 2008
Innlegg: 544
silje er litt kulsilje er litt kul
Standard

Sv: BLÆH... Brødbaking

Jeg ville bare tipse om at mye havregryn i grovbrød lett gjør det mer smuldrete.
Ellers må jeg bare anbefale brødbakemaskin. Vi sluttet å kjøpe brød for ca 10 år siden.

silje er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no