Sv: Arbeidsgivere, legeerklæring og syktbarndager, oppkast og barnesykdommer
Opprinnelig lagt inn av m^2, her.
Men det er vel ikke noen vits å bli spiss med meg? Som andre her skriver er jo dette vanligvis problemfritt, ordner seg for det meste per tlf.
De gangene jeg har vært inne med spysjuk unge har det ikke vært smittsomt men andre grunner til legetilsyn. Og gudskjeliv har jeg bare ett barn og aldri måttet håndtere det problemet x3 og heller ikke hatt noen grunn til å løse akkurat det problemet.
Men du skriver jo at dette gjøres for å forsikre at ingen misbruker ordningene og tuller med putene under armene våre, men det gjør jo ikke det når man bare ringer legen og ber om å få en erklæring og får det.
Er ordet mitt til legen mer verdt enn det jeg sier til min arbeidsgiver?
Til syvende og sist går det på tillit til meg som arbeidstaker. Det er derfor jeg mener ordningen er tullete.
Det må være et paradoks at man kan ta ut 8 egenmeldingsdager i slengen uten legeerklæring og kun tre syktbarndager? Eller det at jeg som enkeltperson kan være syk 24 dager i året mens ungene har 20 på deling?
(tallene over gjelder IA bedrift)
__________________
(2005) (2010) (2012)
|