Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Mimring om gamle dager

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-07-12, 12:05   #6
Bomull
www.bomulls.no
 
Bomull sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Cottonfields
Innlegg: 15.048
Blogginnlegg: 324
Bomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt av
Standard

Sv: Mimring om gamle dager

Først av alt så synes jeg nesten det er hysterisk morsomt å si at den gang jeg gikk på skolen, da var det bare 1.-9. klasse, og ikke noe som het 10. klasse. Særlig siden jeg var i det aller siste kullet som gikk ut av 9. klasse og over på vgs.

Jeg husker kronespillene på postkontoret og den lokale butikken, fra Norsk Redningsselskap stort sett. Og jeg husker jeg stod i kiosken og pekte ut hvor mye smågodt jeg ville ha for slik og sånn; nr. 1 for 50-øre, nr. 13 for 2 kroner osv. Jeg husker disse lange poseisene som kostet 2 og 5 kroner alt etter størrelse, Frozen ett-eller-annet. Det kostet 25,- kroner å gå på kino og 3,50 å sende et brev.

__________________
Dåtten 2006, Fjåtten 2008 & Lyn fra klar himmel 2018
Some people just need a high-five. In the face. With a chair.
Bomull er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no