Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Interiørhjørnet

Hva male panel tak med?

Interiørhjørnet Alt som har med interiør å gjøre. Spørsmål, tips, deling av egne lure eller fine løsninger mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-08-12, 21:45   #10
Teofelia
Bedreviter
 
Teofelia sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.857
Blogginnlegg: 391
Teofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva male panel tak med?

Opprinnelig lagt inn av Adrienne, her.

@Teo: Hvorfor ikke vanlig takmaling? Jeg har nettopp malt paneltak på Lillesøster sitt rom, det malte jeg med et strøk sperregrunn og to strøk takmaling og det ble veldig fint.

Hvordan kan jeg svare på det, uten å fornærme deg, da.

Takmaling beregnet på plater gir ikke like bra resultat som maling beregnet på panel, synes jeg. Vanlig takmaling er tykkere og litt "klumpet" på en måte, noe som gir god dekk og fint resultat på plater, men som ikke ser like bra ut på panel. Maling som er beregnet på panel er gjerne mer tyntflytende, gir glattere resultat og tar seg bedre ut på treverk. Maling beregnet på plater vil også "flate ut" treverket (dekke over mønsteret i overflaten fra årringer), mens maling beregnet på panel vil bevare overflatestrukturen mye bedre og gi overflaten mer liv.

Teofelia er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no