Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Interiørhjørnet

Hva male panel tak med?

Interiørhjørnet Alt som har med interiør å gjøre. Spørsmål, tips, deling av egne lure eller fine løsninger mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-08-12, 22:05   #11
Adrienne
Hertuginne
 
Adrienne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Østlandet
Innlegg: 18.670
Blogginnlegg: 40
Adrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva male panel tak med?

Opprinnelig lagt inn av Teofelia, her.

Jeg er en svoren tilhenger av oljemaling på treverk: det er lettere å male med, holder bedre og gir mye bedre resultat. Og det kan fjernes igjen. Maler man med akrylmaling, er det for alltid. Det blir man ikke kvitt på fornuftig vis når det først er kommet på. (Noe som faktisk er et poeng for oss som har gamle hus, der det finnes verneverdig treverk å ta vare på.)

Ikke i mitt hus. Det er bygget om så mange ganger at det er lite av det originale igjen, spesielt på veggene. Det fant vi ut når vi flyttet en vegg nå i sommer, og fant mye amatørmessig snekkerarbeid under.

Jeg visste ikke at akryl ikke lot seg fjerne, det var malebutikken som anbefalte det, fordi det ikke skal gulne, men heller maling som gulner i løpet av årene enn maling som lager store renner på panelet og må pusses og males på nytt og i det hele skaper veldig mye merarbeid.

__________________
Å dra nytte av gode råd krever større visdom enn å gi dem. John Churton Collins
Adrienne er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no