Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Skravleforum

Curlingforeldre ødelegger for miljøet i klassen og på skolen

Skravleforum Forum for skravletråder. Forumet vil bli ryddet med jevnlige mellomrom og gamle tråder bli slettet. Innleggstelleren er ikke på her.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-08-12, 19:55   #9
Stabæk_fan
Fullverdig medlem
 
Medlem siden: Jun 2012
Hvor: Bærum
Innlegg: 64
Stabæk_fan har et hav av muligheter foran seg
Standard

Sv: Curlingforeldre ødelegger for miljøet i klassen og på skolen

Opprinnelig lagt inn av rine, her.

Nope. Det fører til at at det går lenger tid før man får belønningen, men man får den til slutt. Det er som regel en enorm selvjustis i klassene, slik at de som bryter reglene slett ikke får dø i synden. Læreren trenger egentlig gjøre svært lite.

Men jeg er enig i at den type "straff" kan være OK for eldre elever. Læreren til min syvendeklassing hadde et lurt forslag til lignende straff for urolige tolvåringer her forleden, men han måtte legge det på is fordi mødrene til de to som definitivt bråker mest syntes det ble urettfeigt at deres sønner ikke fikk være med på alt det gøye som skjedde bare fordi de konstant ødela undervisningen for de andre. Så nå er det ingen som får være med på noe gøy og alle timene er fremdeles bråkete. En vinn-vinn-situasjon for alle parter.

Nettopp slik du beskriver her jeg og reagerer på.

Men reaksjoner bør man kunne ha på alle trinn, menn litt difrensierte. Man bør selvsagt godta mer av en som akkurat har starta i 1 klasse og en som går i 7 klasse. Men selv en 1 klassing bør etterhver klare og forholde seg til regler på skolen. Og at det faktisk for konsekvenser hvis de ikke gjør det.

Om Os skole sin løsning er den beste er vel en annen sak, men at man tar tak alt fra 1 klasse det mener jeg ihvertfall man bør gjøre.

Stabæk_fan er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no