Sv: Hjemmelaget yoghurt
Opprinnelig lagt inn av Syrin, her.
Så spennande! Eg elskar gresk/tyrkisk yogurt, eller rettare sagt tjukk yogurt! Er det mulig å få det såpass tjukt? Altså sånn at den må etast med skei - ikkje flytande?
Apropos - er det mulig å lage kefir sjølv? Jenta har blitt frelst på kefir med heimelaga frokostblanding og bananbitar. Veldig greit for ein cøliaker med diabetes 
Kefir er veldig enkelt å lage! Man trenger kefirkorn, melk og et glass med lokk. Kefirkornene vokser veldig så man kan gi de bort etterhvert hvis man får for mye, eller fryse ned for senere bruk. Har masse i fryseren selv som jeg burde gitt bort... De er nesten umulige å ta knekken på!
Her finner du alt du trenger å vite om kefir. Og her finner du en oversikt over folk som gir bort kefirkorn.
__________________
Lille Måne og Rora juni 2012.
|