Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Din beste brødoppskrift

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-02-14, 10:37   #7
løve70
Enda en som trener
 
løve70 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 18.814
løve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt av
Standard

Sv: Din beste brødoppskrift

Dersom du, som meg, har kresne barn som ikke liker steiner (les frø) i brødene, kan disse rundstykkene anbefales. Veldig greie å ha i frysen, så tar du bare ut så mange som trengs kvelden før.
Saftige rundstykker med Kesam

Oppskrift på ca 20 saftige rundstykker med Kesam, perfekt for turen eller i skolesekken. Kesam gjør at rundstykkene holder seg saftige lenger og smuldrer mindre. Fyll rundstykkene med fristende pålegg som Snøfrisk, salat og røkelaks - eller noe annet godt du liker.


Til 20 rundstykker trenger du:

1 pakke gjær
5 dl lunkent vann
1½ ts salt
1 beger TINE Kesam Mager
1-2 ss honning
3 dl sammalt hvete, fin eller grovt
12 dl hvetemel
Til pensling:
1 sammenvispet egg
Dryss:
3 ss sesamfrø/valmuefrø

Fremgangsmåte:

Smuldre gjæren i en bakebolle og hell over lunket vann (37°C). Rør til gjæren er oppløst. Tilsett salt, Kesam og det meste av melet.
Arbeid deigen godt, gjerne i en maskin, til den kjennes smidig og glatt og ikke klisser. La deigen heve på et lunt sted under plast i ca 30 minutter.
Ha deigen på bakebordet, elt den og del den i to. Trill pølser som deles i 10 deler hver. Trill rundstykker og sett dem på bakepapirkledd stekeplate.
Sett stekeovnen på 220 °C.
a rundstykkene etterheve på et lunt sted under plast i ca 20 minutter.’
Pensle rundstykkene med egg og strø på sesamfrø/valmuefrø
Stekes rundstykkene midt i ovnen i ca 15 minutter. Avkjøl på rist.

løve70 er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no