Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Tinetoffs litteraturforum

Trenger bokanbefaling til jente 8 år

Tinetoffs litteraturforum Litteraturdiskusjoner, bokanbefalinger, lesesirkel mm

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-10-15, 11:44   #21
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.139
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Trenger bokanbefaling til jente 8 år

Opprinnelig lagt inn av Candy Darling, her.

Hvis det er du som skal lese, støtter jeg Toffen på Vindeltorn. Den er nydelig og trist og skummel og nydelig igjen. Den er litt for langsom til at min har villet lese den selv.

Den står på lista her også, har ikke lest den enda. Gudkjelov har ikke ungene noe imot fantasy, for i den sjangeren er det mye bra å hente.

Av bøker de leser selv ble minstejenta på 8 veldig fenget av bøkene om Vilja Vikingjente. Hun har lest de som har kommet ut i serien, og vi håper på flere. Akkurat nå leser hun ei gammel bok jeg kjøpte for fem kroner på bruktsalg på biblioteket, som heter "Den magiske hesten", og den er visstnok veldig spennende. Tvillingbroren ble helt oppslukt av den første boka i Monsterjakt-serien (etter anbefaling her inne), og har fått de tre neste i serien i bursdagsgave (i dag), mens tiåringen venter utålmodig på neste boka i Kattekrigerne-serien. Den glir ned på høykant, og skylles ned med Percy Jackson på lydbok.

__________________
µ 05 07 07
My er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:51.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no