Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

På jakt etter sjokoladekake med appelsin og kaffe

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-11-16, 13:22   #4
Retz
Slim på hovednerven
 
Retz sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2007
Hvor: Rogaland
Innlegg: 4.965
Retz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de flesteRetz er kulere enn de fleste
Standard

Sv: På jakt etter sjokoladekake med appelsin og kaffe

Opprinnelig lagt inn av Skilpadda, her.

Nei, men det høres kjempegodt ut, så jeg tror jeg må henge her!

Harriet har forresten en veldig god oppskrift på konfektkake pyntet med kandiserte appelsinskall, så den oppfyller jo to av kravene, og kanskje man kan ha kaffe i den også, for å fullføre treenigheten?

Opprinnelig lagt inn av Lille*My, her.

Jeg har en veldig god Brownie-oppskrift som gir ganske utpreget appelsinsmak, men tror ikke den involverer kaffe.

Jeg tror helt sikkert det går bra å erstatte 0,5 av eggeplommene (eller der omkring) med en dæsj kruttsterk espresso på Harriet-kaka. Kanskje redusere bittelitt på smør og sukker i tillegg.

Del gjerne brownieoppskriften, Lille*My, "utpreget appelsinsmak" høres meget bra ut!

Retz er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no