Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

"Kidsa går med gønnere"

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-03-17, 10:52   #33
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.517
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: "Kidsa går med gønnere"

Opprinnelig lagt inn av Lykken, her.

Jeg ser det her vi bor nå kontra der familien min fortsatt bor. Det er helt andre problemstillinger.

Og det er jo også fordi veldig mange av de innvanderne der familien din fortsatt bor er fattige, mangler utdannelse, norsk nettverk etc. Det er mye vanskeligere å integrere noen som er ressurssvake og mangler utdannelse og innsikt i kulturforskjeller. Det fører også til at dårligere valg videreføres (på samme måte som det ofte gjøres i norske, ressurssvake familier). Dette er det jo forsket på. Det mest klasseutgjevnende og integreringsskapende er utdanning. Selvfølgelig er ulike kulturer som kræsjer vanskelig. Men jeg tror ikke vi kommer noen vei om vi ikke ser på de bakenforliggende årsakene til hvorfor folk er som de er, og bare avskriver det som "etnisitet og kultur".

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no