Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Er jeg virkelig rasist?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-08-07, 13:40   #9
Maggie74
Bør lage seg en tittel selv
 
Maggie74 sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Innlegg: 1.710
Blogginnlegg: 8
Maggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Er jeg virkelig rasist?

Opprinnelig lagt inn av Irma, her.

Jeg må innrømme at jeg sliter med å skjønne hvorfor man trenger å bruke ordet neger. Jf. det Veronal skriver. Dersom begrepet neger brukes av helsepersonell, blir jeg nysgjerrig på begrunnelsen for dette. Trenger personen egen negermedisin?

Det er vel sjelden helsepersonell sånn i og for seg trenger å omtale noen ut i fra hvor de er fra. Man bør vel heller bruke pasienten generelt f.eks., for en pasient er jo pasient uansett hvor de er fra?

Men så kan man trekke den videre å spørre.. er det ille å si at noen er klienter? Veldig mange assosierer det å være klient med å være en halvskurkete latsabb som går på sosialkontoret og får sine penger utdelt, for så å gå hjem og sove igjen?!

__________________
Maggie74 er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no