Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Jeg dåner, FrP

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-09-07, 09:56   #36
bina
Ustabil
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 4.405
Blogginnlegg: 11
bina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Jeg dåner, FrP

Jeg syns i grunnen også at kondolanse-innlegg er ganske så usaklige. Men jeg har jo glemt å sende prikker, da, må bare beklage det!

Når det er sagt - som en annen er inne på - vi lever fortsatt i et demokrati. Om ordføreren er fra FrP eller et annet parti er ikke egentlig avgjørende for hvilken politikk som blir ført i kommunen de neste 4 årene. Kommunestyret består uansett av flere partier, og det er sjeldent at ett parti alene har rent flertall. Dermed blir det samarbeid og hestehandel, gjerne fra sak til sak, gjennom hele fireårsperioden.

Og så er det ikke til å komme forbi at veldig mange retningslinjer er lagt fra statens side, og der vil ikke en FrP-ordfører ha noe han eller hun skulle ha sagt. F.eks. kravene om full barnehagedekning. Uansett så kan ikke en kommune la være å bygge eller legge til rette for bygging av flere barnehager, samme hvilket parti ordføreren tilhører.

Personlig syns jeg nesten det verste er at man får for lite kontinuitet når man stort sett skifter fra rødt til blått eller motsatt ved hvert valg. Langsiktighet blir dermed lite fremtredende, og man får aldri helt sett konsekvensene av verken den ene eller den andre politikken.

bina er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:48.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no