Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Matematikk i barnehagen

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-09-06, 09:14   #21
Claire
Sær og kresen
 
Claire sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.587
Claire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Opprinnelig lagt inn av safran, her.

Han mente at danningen av nervetråder i hjernen ble hindret.

Det synes jeg hørtes rart ut. Antall nervetråder/-forbindelser er jo høyest hos barn, det blir færre og færre jo eldre man blir. Hos barn i alderen 4 - 12 måneder er antallet nerveforbindelser 50 % høyere enn hos voksne. Og det er vel slik at de nerveforbindelsene som er sterkest, det vil si de som blir brukt, er de som overlever.

Og læring er jo en type stimulans. Hvis man ser på hvordan det jobbes med autister (og andre utviklingsforstyrrelser), f. eks., hvor man går inn for tidlig og intensiv læring, så skulle man jo tro at det motsatte var tilfelle?

Men det han kanskje mener er at det er kritiske stadier i utviklingen, og at visse funksjoner kan "låses" ved at man lærer det for tidlig? At hjernen "bruker opp" læringskapasiteten på en måte?

Claire er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:29.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no