Sv: Ambulansepersonell slår tilbake
Opprinnelig lagt inn av glitterchick, her.
Næmmen hallo da menneske! Dette er jo ikke hvilke som helst privatpersoner. Det er privatpersonene de kalte stygge navn, skjelte ut når de var i en ekstrem sårbar posisjon og etterlot hardt skadet. At det har gått så bra som det har er ikke fordi Ali ikke var hardt skadet, men fordi han har vært ekstrem heldig. Det kunne gått mye verre og en familie kunne mistet en far. Selvfølgelig tar man det til retten. Det er jo ikke snakk om at de sender torpedoer etter dem eller, men går den formelle, korrekte veien.
Hallo ja.
Like fullt er de privatpersoner, som helt klart burde overlatt behandlingen av saken til de rette myndigheter.
Og ikke fortell meg at det hadde blitt et like stort mediekjør om saken om Kohinoor Nordberg(hadde noen i det hele tatt hørt om denne artisten før saken ble kjent?) hadde vært Fru Ali fra Tøyen. Det hadde nok blitt avisoppslag, men jeg tviler på at saken hadde fått et like stort omfang som den har fått.
Og nok en gang, ja de gjorde en feil. En stor feil også. Dette har de innrømmet(kanskje ikke godt nok for noen), de har blitt gransket, de har fått påpakninger fra arbeidsgiver, de mister muligens jobbene sine, familiene deres(som ikke var i nærheten av Sofienbergparken i fjor sommer) har fått lide og sånn fortsetter det. Ali er frisk(nei, ikke som følge av deres hjelp, men allikevel frisk), er det ikke på tide så slutte nå?
__________________
Storemor 1998
Lillemor 2003
|