Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Sjokkert! (Rasisme foran unger)

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-05-08, 11:08   #10
bina
Ustabil
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 4.405
Blogginnlegg: 11
bina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Sjokkert!

Opprinnelig lagt inn av LilleRosin, her.

En fryktelig kommentar.

Jeg synes det er fint at medmennesker kan kommentere oppførsel som krysser grensen for akseptabel adferd. Mener du det er besteborgerlig å åpenlyst reagere på den type uttalelser? Er man et bedre menneske om man lar rasistiske utsagn passere i stillhet?

Altså - for å presisere - kommentaren til damen var selvsagt ikke "OK". Langt i fra. Men det ER da litt drøyt også å sitte og gjenta andre folks kommentarer på kafe? Og det ER litt drøyt å blande seg borti hva andre sier? Og det ER vel litt i overkant å bli "sjokkert" over ordbruken, all den tid det er mange mennesker som sier sånt, og en del av dem mener det også.

Hadde det derimot vært sånn at damen skjelte ut kafeinnehaveren - da ville jeg forsvart å gripe inn. Men folk må da få lov til å prate seg i mellom uten at andre skal blande seg?

bina er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:28.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no