Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Utskjelt på SFO

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-12-06, 23:00   #1
safran
frakoblet
 
safran sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.392
Blogginnlegg: 18
safran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Utskjelt på SFO

Jeg har et aldri så lite dillemma. Enern (ni år) kom hjem fra SFO idag, helt oppløst i tårer. Hun klarte nesten ikke fortelle hva som hadde skjedd, men stykkevis og delt kom det etterhvert frem at hun hadde fått en overhøvling av en SFO-ansatt uten å ha gjort noe som helst. For en jente som aldri gjør noe galt og alltid er snill og grei var dette omtrent verdens undergang. Hun hadde fått beskjed om å skamme seg, og det var spesielt sårende.

Dette hadde skjedd:

En gutt i klassen hennes hadde bedt henne si en setning om og om igjen, i hurtig tempo. Da hørtes det ut som om man sa noe stygt om denne SFO-ansatte, men det fant jo ikke enern ut før hun hadde sagt det. Bestevenninnen til enern hadde ropt til den ansatte: Enern sa at *piiiiip*! hvorpå den ansatte gikk rett i utskjellingsmodus. Enern hadde ikke fått sagt noe som helst før hun hadde fått huden full og overhøvleren hadde snudd på hælen og gått.

Jeg ringte moren til bestevenninnen for å høre om datteren hadde fortalt noe om dette hjemme, og for å bekrefte enerns versjon. Venninnen brøt fullstendig sammen av dårlig samvittighet for at hun var skyld i at enern fikk ufortjent kjeft. Hun bekreftet det som hadde skjedd, og at de ikke hadde rukket å si noe som helst for å forklare seg. Jeg må si jeg syns det er litt rart at det ikke gis rom for forklaringer, men på den annen side så har det vært mye rart som har skjedd der oppe.

Nå vil ikke enern gå på skolen imorgen, for hun er så skamfull og redd for at denne ansatte skal være sint på henne. Hva ville du gjort?

__________________
In vino veritas
safran er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:29.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no