Sv: Holdninger til overvektige mennesker
Jeg vil gjerne at du utdyper nærmere hva det er med kjøttdeig av svin som ikke er sunt og ivaretar at det skal være fersk mat jeg? Eller hva det er som gjør at halvfabrikert mat er bedre enn mais fra first price, samt hva du lager fra dag til dag som er veldig mye bedre enn rent kjøtt eller ren fisk og grønnsaker.
Forøvrig er jeg enig i at forebygging av vektproblemer bør tas alvorlig, og jeg føler sterkt at det er en betydelig bedring i dette i samfunnet fra år til år nå. Vi er ikke på noe vis i mål, men det er mye som går i riktig retning her og der. Mange kan trene gratis innenfor arbeidstiden for eksempel.
Og jeg tror forresten ikke at en som ikke greier å gå seg en tur er den første som faktisk slår til på og følger opp et tilbus om gratis treningssenter heller. Jeg kjenner litt for mange som betaler avlat til treningssentre uten å trene til at jeg tror det er pengene som er det største problemet.
|