Sv: Er jeg kravstor angående matallergi og bursdager?
Opprinnelig lagt inn av Nextlife, her.
Veldig enig. Kresenhet stiller i en annen liga, og såfremst det ikke foreligger en diagnose bak kresenheten er det ikke noe jeg engasjerer meg meg veldig i.
Såkalt kresenhet er veldig ofte litt mer komplekst enn som så. I vårt tilfeller handler det om en voldsom avesjon mot klumper, fyll, tupper på mat, pynt, blandling av mat og oversikt over hva som spises og hva som er i maten. Vi jobber med saken. Jeg rådfører meg med mine foreldre som er psykologer. Men de sleit selv med min søster som var like "kresen" en gang i tiden. Heldigvis har det gått bra med henne. Og heldigvis spiser de andre barna mine nesten alt utenom pølse.
Men dette er litt på siden av hva som diskuteres. Likevel synes jeg stadig at psykisk sykdom generelt oppfattes som mindre alvorlig enn fysisk sykdom. Og noe man tar mindre hensyn til hos barn.
__________________
Meg og halen. <3
|