Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Drepte i trafikken og tiltak for å hindre dødsfall

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-09-12, 15:32   #11
Ole Brumm
er her
 
Ole Brumm sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Hundremeterskogen
Innlegg: 9.414
Blogginnlegg: 222
Ole Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Drepte i trafikken og tiltak for å hindre dødsfall

Opprinnelig lagt inn av annemede

Når man satte ned hastigheten fra 80 til 70, så var argumentene for dette: Det tar bare 20 sekunder (?) lenger tid fra A til B (totalt 15 km).
Ja, det er nå så, men når man skal kjøre 500 km, vil det ta betraktelig mye lenger tid.

Ehm nei, å redusere farten fra 80 til 70 km/h innebærer at man bruker 6,43 sekunder mer per kilometer.

Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.

Ja, ca 10 minutter lenger. På en 6-8 timers bil tur.

Nei, det er en del mer en det gitt.

Opprinnelig lagt inn av noen, her.

Det kan jo ikke stemme. 500 km i 80 km/t blir litt over 6 t. 500 km i 70 km/t blir litt over 7 t. Der strøk du både på matteprøven og teoriprøven, Floksa.



Jeg måtte jo regne på det siden det ble tatt opp. Å redusere farten fra 80 til 70 km/h og kjøre 500 km, så vil man bruke 53,6 minutt lenger tid.

__________________
Ole Brumm
-04, -08, -11, -14
Ole Brumm er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:00.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no