Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

35-timersuke for barnefamilier

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-10-12, 00:51   #32
Katta
maler
 
Katta sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2008
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.283
Blogginnlegg: 92
Katta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: 35-timersuke for barnefamilier

Opprinnelig lagt inn av Billa, her.

Denne uka belastes arbeidsgiver dessuten, og gir tilbake til samfunnet ved at seniorer utsetter pensjonutbetalinger og heller fortsetter å produsere.

Er det dokumentert at den uka har denne effekten?

Jeg tenker også sånn som Gajamor om behov, det dreier seg ikke om hva man måtte finne på å føle behov for som enkeltindivid. Hvis denne uka er det seniorer trenger for å stå lengre i arbeidslivet er det vel anvendte penger (og ekstrainnsats for de andre arbeidstakerne som må dekke opp for den ansatte som velger å ta sine fridager på verst tenkelig tidspunkt i bedriften). Av samme grunn er den lange fødselspermisjonen i Norge viktig fordi den bidrar til at man ikke i så stor grad som i andre land velger mellom familie og jobb. Hvis 35-timers arbeidsuke kunne redusert mengden stress for barnefamilier på en slik måte at flere valgte å jobbe vesentlig mer ville det betalt seg. Akkurat det tviler jeg på, og da blir det mer et økonomisk luksusgode. Som kan være et godt familietiltak, men det vil treffe veldig ujevnt. Jeg tenker at det passer bedre som en fremforhandlet del av en tariffavtale i yrkesgrupper der det virkelig ville bety noe.

__________________
Storebror 2002 - Toern 2003 - Plutt 2009 - Mikro 2012
Katta er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:46.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no