Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Schau og "Dødssyndene" på TV2

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-11-07, 02:20   #11
Sitron
Absolut ateist
 
Sitron sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.113
Blogginnlegg: 48
Sitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Schau og "Dødssyndene" på TV2

Det er mulig at du som gjerne har vært mer i kristne miljøer enn f.eks. jeg opplever det slik, Alfa. For min del så er fåtallet av kristne jeg har truffet på særlig tolerante ovenfor det som de mener er galt ut fra et bibelsk aspekt. Nå bor jeg på grenseland til bibelbelte og har en del ganske troende i klassen og at det er ytterst lite toleranse overfor f.eks homofili, det er det liten tvil om. Da kan man gjerne også komme med det argumentet som brukes mot/til muslimer; dere som er moderate, hvorfor snakker dere ikke mot disse?

Når det er sagt, så finnes det en del kristne som med sine gjøremål i samfunnet ihvertfall har min respekt. Prester og andre som aktivt taler imot de konservative kreftene innenfor kirken, som krever likhet for alle under den guden de tror på. Selv om jeg så absolutt ikke tror på noen gud, så får de min respekt de som fortjener den, troende eller ei.

__________________
Tøs
Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre.
Sitron er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no