Sv: Skal man ta hensyn til alle allergikere?
Opprinnelig lagt inn av Irma, her.
Ja, jeg har fått høre at en person som står oss nær har sagt til andre som står oss nær at "Irma gjør det veldig vanskelig for seg selv da. " fordi besøksfrekvensen fra vår side sank etter at det ble anskaffet dyr. Eh, er det så uforståelig at man ikke ønsker å bli dårlig? Jeg tolker den slags uttalelser rett og slett som et uttrykk for at man ikke tror på at man er allergisk.
Jeg tror kanskje det er et resultat at av veldig mange der ute dessverre påberoper seg allergier uten å ha det iblant. Type "ååååå, få bort den røyken der borte i gata - jeg døøøør" mens de er dynket i parfyme - og gjerne også uten at de reagerer på røyk når det er fest. Dermed blir de som er veldig stivbeinte satt i samme bås for sosiale egenskaper - og de som faktisk har store allergiplager behandles som vanskelige sosiale idioter. Innmari dårlig gjort.
For min del håper jeg at folk skjønner at vi valgte å ha katt enda det innebærer at de ikke kan besøke oss - og at det likevel ikke betyr at vi ikke liker dem.
|