Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Baneheia-dømt fikk julepermisjon … (TV2 Nettavisen)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 02-02-07, 11:31   #11
bina
Ustabil
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 4.405
Blogginnlegg: 11
bina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Baneheia-dømt fikk julepermisjon … (TV2 Nettavisen)

Jeg er enig med Polyanna. Man kan ikke la en straffesak koke ned til en personlig konflikt mellom de pårørende på begge sider. Da faller mye av hensikten med rettssystemet bort, mener jeg.

Jeg mener derfor at man ALDRI kan la offerets pårørende få noen som helst slags innflytelse på verken gjerningsmannens soningsforhold, permisjoner eller løslatelse. Da er jeg enig med Andersens mor i at det handler mest om hevn.

Selv om vi sikkert alle har sympati med ofrenes familier, så kan det da ikke være vanskelig å forstå at også gjerningsmennenes familier har opplevd det som en påkjenning. At noen vil spekulere i at gjerningsmennenes familier nærmest er "skyld" i handlingen fordi gjerningsmennene sikkert har hatt en grusom barndom syns jeg er både frustrerende og urettferdig. Gjerningsmannen står selv ansvarlig for sine handlinger.

Det er gått 6 1/2 år, og jeg mener at soningsbetingelser og permisjoner skal behandles i fengselsvesenet på lik linje for DENNE drapsmannen som for andre drapsmenn. Hvis offerets familie får makt i slike spørsmål er vi etter mitt syn på full fart vekk fra et organisert samfunn med lov og rett og inn i et hevnbasert samfunn på linje med blodhevn. Det får jeg inderlig håpe aldri skjer.

Ja, Andersen er en drapsmann, og han må sone for det. Men kanskje burde offerets familie snart gå videre med livene sine og innse at det ikke er mer de kan gjøre for å "hevne" sin datter.

bina er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no