Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Utsagn i artikkel om at kvinner vil forsørges, fra Dagbladet

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-08-10, 12:27   #11
ElinM
På vei
 
ElinM sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 3.982
ElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Utsagn i artikkel om at kvinner vil forsørges, fra Dagbladet

Opprinnelig lagt inn av Hattifnatten, her.

Hun skulle vært svært heldig med frisørjobben sin om hun kunne vært økonomisk uavhengig og samtidig ha en mulighet til å kunne følge opp barna på ettermiddag/kveld. Det er ikke lett for frisører å jobbe fullt uten at det går med mye ettermiddag og kveld. Det samme problemet sitter jo ansatte i helsevesenet med.

En sykepleier som blir alene har sannelig ikke lett for å jobbe fullt hvis ikke eksen er ekstremt fleksibel.

Men nå sier du ikke noe om det å jobbe redusert. Det du sier nå er at frisører og sykepleiere ikke kan være økonomisk uavhengige eller klarer seg uten en partner, og følgelig er dette uegnede jobber for kvinner? Nå er vi vel over på en litt annen diskusjon. Hvilke yrker bør ikke kvinner ha for at de skal tilfredsstille deres krav til selvstendighet?

ElinM er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no