Sv: Alkohol når du er alene med barna
Ja, jeg synes det er greit å drikke vin selv om jeg er alene med barna. Men inntaket skal selvsagt begrenses, som det alltid skal når barna er hjemme. Jeg brukte opp tabbekvoten min den gangen Ming og jeg satt på terassen langt ut i de sene nattetimer mens mannen var ute og Lillemor sov. Jeg var ikke snydens, men helt sikkert mer beruset enn jeg synes det er greit å være når man har ansvar for barn (det er jo ikke så lett å merke selv bestanding). Lillemor sov hele tiden, det var ikke det. Men det er ganske mange år siden, og det har ikke gjentatt seg siden. Det kommer det heller ikke til å gjøre. :føler jeg må presisere:
Vi drikker sjelden når barna er våkne. Typisk jul- og nyttårsaften gjør vi det, men vanligvis liker vi å være ferdig med legging og ha ro i stua når vi setter oss ned med et glass vin eller en øl. Og ofte blir det en halv flaske vin eller to øl på hver av oss, men ikke mer enn det.
Nå har faktisk Knerten kommentert dette. Han har sett ølbokser på kjøkkenet, men ikke sett at vi drikker det, så han har åpenbart konkludert med at dette må inntas etter leggetid. Men nå er det ikke intensjonen vår å mystifisere øl (eller alkohol for øvrig, for den saks skyld), så jeg tenker for så vidt at de gjerne må se at vi deler en øl før de kryper til sengs.
|