Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

Link? Ang. framovervendt bilstol

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-08-10, 23:26   #8
jolie
Kom ut av tellinga.
 
jolie sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 8.462
Blogginnlegg: 201
jolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt av
Standard

Sv: Link? Ang. framovervendt bilstol

Jeg mener det var slik FØR, og da med argumentasjonen om at fempunkts gir lite etter slik at ved en kraftig kollisjon kunne hodet "ramle av". Altså for mye press i skulder/nakke-området. Derfor bedre med beltestol der man får den rulle-bevegelsen med kollisjon.

Mener det ble gått bort fra disse anbefalingene ganske nylig. Bl.a har jeg lest noe om et eller annet fra USA som viser at hoftebeltet ofte blir liggende over magen når mindre barn sitter i beltestol, og at dette er mer skadelig ved en kollisjon enn faren for at nakken skal knekke.

Men dette er hva jeg tror jeg synes å huske, og ingen sikker informasjon.

__________________
- 06 og 07 -
jolie er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no