Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

Link? Ang. framovervendt bilstol

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-08-10, 00:32   #16
United
På (opp?)tur
 
United sin avatar
 
Medlem siden: May 2009
Innlegg: 3.558
Blogginnlegg: 66
United er virkelig godt liktUnited er virkelig godt liktUnited er virkelig godt liktUnited er virkelig godt liktUnited er virkelig godt liktUnited er virkelig godt liktUnited er virkelig godt liktUnited er virkelig godt liktUnited er virkelig godt likt
Standard

Sv: Link? Ang. framovervendt bilstol

Opprinnelig lagt inn av Isbjørn, her.

Når det gjelder stol med 5-punktseler som er fremovervendt, så vil nakken til barnet få stor belastning pga barnets store hode. Hodet er stort i forhold til kroppen og musklene og skjelettet er ikke helt utviklet og tåler lite.

Den forstår jeg. Men er det ikke sånn at de fleste kollisjoner gir sideveis belastning? Hvordan er det med 3-punkts belte? Og hva med høyden på beltet som går opp i forhold til hvor det treffer? Tenker da sideveis, nakke o.s.v. Og om man bruker bilens belter til å feste bilstolen, vil disse oppta en del av kraften i bråstoppen.

Jeg aner ikke noe om dette altså.

United er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no