Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hijab - argumenter

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-08-11, 12:45   #11
007
© All rights reserved
 
007 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Vest
Innlegg: 20.449
Blogginnlegg: 57
007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hijab - argumenter

Opprinnelig lagt inn av Pelen, her.

Ja, jeg er klar over det, men det trengs hardere krut for at vedkomende skal endre mening og spesielt mannen min er god på å Argumentere men vi har ikke kommet igjennom enda.

Hvorfor skal du få personen til å endre mening?

Opprinnelig lagt inn av Darth, her.

Gjelder den holdninga alle religiøse og kulturelle klesplagg eller bare et utvalg av det du syns er greit? Reiving av små jenteføtter i Kina f.eks. så føttene bli ødelagt. Eller den hobbyen man har enkelte steder i Afrika med å legge ringer rundt jenter/kvinners hals for å strekke den. Tar man ringene av vil kvinnen dø på grunn av ødelagt muskulatur. Kultur og religion er sikkert fine greier - men jeg ser ingen grunn til å applaudere alle påfunn - heller ikke om de har sitt utspring i norske miljøer.

Reiving av jenteføtter og halsringer er kultur, ikke religion. Hijab er et hodeplagg som ikke gjør skade på kroppen.

Opprinnelig lagt inn av Darth, her.

Hva med burka da? Den lemlester jo ingen fysisk del av kroppen.

Burka er også et religiøst plagg og jeg har ingen problemer med at en kvinne er kledd i burka.

007 er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no