Sv: Har ikke egentlig Marianne Aulie gjort oss kvinner en tjeneste?
Opprinnelig lagt inn av Claire, her.

Jeg vil heller ikke karakterisere det hun gjorde verken som selvtekt eller borgervern; hun benyttet seg av ytringsfriheten sin. Ingen dom ble felt, ingen av gjerningsmennene ble påført ytre skade.
At fremgangsmåten kan karakteriserer som "uheldig" og "injurierende" - ja, muligens. Men så langt tyder det ikke på at de kommer til å saksøke henne for injurier; og da er det vel samvittigheten som setter en stopper for det - kanskje.
Jeg kan ikke unngå å tenke at mange danner seg en mening om Aulies utspill nå basert på hennes noe useriøse image som kunstner. Dessuten er hun pen og tilsynelatende ressurssterk - så hvorfor ikke slakte henne? 
Her er vi veldig uenige. Det er ulovlig å beskylde noen for kriminelle handlinger uten å anmelde dem. Jeg kan ikke si at du mishandler barna dine og svindler naboen og kalle det ytringsfrihet.
Og nei, det spiller virkelig ingen rolle for meg om hun er pen eller ikke. Virkelig ikke.
__________________
Vi gjør alle så godt vi kan
Og vi gjør alt feil.
- No. 4 -
|