Sv: Hvor mye betaler dere totalt på billån i måneden?
Ja, 7000 var summen jeg nevnte, da jeg tok utgangspunkt i hva vi gjorde for å komme i gang. Ikke dermed sagt at det er umulig å spare mer enn det, men det var der vi var så da gjorde vi det sånn.
Nå har vi en sånn en som kostet i underkant av 25 000,- kontant. Jeg er heldig og er gift med en som er utdannet mekaniker og ikke har problem med å bytte slitedeler etc. Noe koster det og det er ikke drømmebilen, men jeg kan garantere at det ikke koster 60 000,- årlig å vedlikeholde den heller. Det skumleste er vel at vi akkurat nå ikke tar oss råd til å sette av så mye mer enn løpende utgifter, siden vi jobber mot gjeldfrihet innen kort tid. Men i verste fall så blir det å starte på scratch med en billig, liten bil eller klare oss uten bil en periode. Vi har gjort begge deler. Billån er uansett uaktuelt. Da sykler jeg heller, for å si det litt flåsete.
Men bortsett fra det, tenker jeg at bilen vi har nå får være trygg nok. Det hjelper vel også at vi sitter litt høyt, mtp. kollisjon om jeg ikke tar feil. Det hjelper også litt (men ikke fullstendig) at mannen som kjører den har vært yrkessjåfør og er en rutinert og dyktig sjåfør. Så alt i alt synes jeg ikke vi driver med uforsvarlige greier.
Ellers lurer jeg litt på dette med EU-kontroll. Bør man ikke kunne anta at biler som godkjennes i EU-kontroll er nogenlunde sikre?
__________________
You did in your twenties what you knew how to do. When you knew better, you did better. And you should not be judged for the person that you were, but for the person that you're trying to be and for the woman you are now. -- Maya Angelou
Sist redigert av kie : 30-09-12 kl 02:12.
|