Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Flytte statlige arbeidsplasser til distriktene

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-02-17, 23:05   #10
Java
kan tilsettes alkohol
 
Java sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 6.044
Blogginnlegg: 364
Java har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Flytte statlige arbeidsplasser til distriktene

Opprinnelig lagt inn av Gaia, her.

Det er ganske stor forskjell på å flytte en organisasjon til Bergen, Trondheim, Stavanger eller Tromsø, og å flytte den til Førde eller Leikanger, altså. Og det å etablere nye arbeidsplasser utenfor Oslo er noe helt annet enn å rive opp kompetansemiljøer og tro at man lett kan etablere dem på et nytt sted. Jeg har ikke nok kunnskap om NVE eller Landbruksdirektoratet til å si om det er fornuftig. Det kan godt hende man fint kan re-etablere Politihøskolen et annet sted i landet, uten for store politifaglige kostnader, fordi det er mulig å hente ny og tilstrekkelig kompetanse lokalt. Men en del av de andre forslagene er rett og slett dustete og handler kun om velgerfrieri, ikke om respekt for fagkompetanse og etablerte fagmiljøer. (Skal man først flytte den museumsfaglige kompetansen i Kulturrådet til et annet sted i landet, kunne de i det minste valgt Bergen eller Lillehammer. Eller Tromsø, for den saks skyld. Bodø er i alle fall ikke stedet. Snakk om "tenk på et sted"-leken. Det er omtrent like teit som at Helsearkivet plasseres på Tynset. )

Når det gjelder å etablere Helsearkivet på Tynset så er ikke det en helt ny idé. Jeg tror de aller fleste som har jobbet med dette har vært klar over at det kan bli en realitet de siste årene. http://www.arkivverket.no/Arkivverke...kiv-til-Tynset

__________________
Cappuccino (01), Cortado (04), Espresso (07)

Vi vil ta vare på skjønnheten, varmen, som om vi bar et barn varsomt på armen.
Java er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no