Sv: Unpopular opinion-tråd
Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.
Jeg syns de er irriterende. De har noen poenger i blant, men har forelsket seg i responsen de får når de er stupide, kunnskapsløse og tabloide.
Det bygges mye stygt, og det bygges mye som absolutt ikke lager gode byrom rundt seg. Ofte handler det om at ting skal gjøres billig og/eller med maksimal profitt.
Det er veldig vanskelig å regulere dette bra, men jeg tror det er rom for å stille tydeligere og bedre krav til kvalitet og utseende allerede fra start. Det er litt vanskelig, for det er ikke så lett å beskrive generisk, men man vet jo hva det er når man ser det.
Men de pakker det inn i en slags elite-"kritikk" og litt sånn konspigreie, som om overlegne arkitekter har rottet seg sammen for å trø stygge ting som folk flest "burde likt" om de ikke var så domme og folkelige, ned over hodene på dem likevel. 
Ja! Akkurat slik!
(Og stavkirken til Lothepus Norges fineste nybygg? )
__________________
I myself have never been able to find out precisely what feminism is: I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat or a prostitute. Rebecca West
|