Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Rant kiloene av under amming?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Hvordan gikk det med vekta mens du ammet?
Kiloene rant av 37 22,56%
Apetitten økte mer enn ammeforbrenningen - gikk opp i vekt 37 22,56%
Apetitten veide opp for ammeforbrenningen - stabil vekt 46 28,05%
Levde sunt, men gikk likevel ikke ned i vekt 38 23,17%
Sykdom/spiseforstyrrelser/annet gjorde at jeg ikke gikk ned i vekt 4 2,44%
Annet (presiser) 9 5,49%
Flervalgsundersøkelse. Deltakere: 164. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-09-07, 10:56   #13
Olympia
ræv med ører
 
Olympia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 4.944
Olympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt av
Standard

Sv: Rant kiloene av under amming?

Opprinnelig lagt inn av Arken, her.

Nr. 1: Svarte Annet. Jeg gikk ned i vekt, men det kan like gjerne skyldes at jeg gikk tur 3 ganger om dagen.

Nr. 2: Apetitten økte mer enn ammeforbrenningen - gikk opp i vekt. Men her kan det også skyldes at jeg har gått lite tur, poden sover best hjemme i sin egen seng. Og så fullammet jeg kun i 3 uker. Deretter ble det gradvis mindre. Gikk først ned til matchvekt etter GR-kurs da poden hadde blitt 7 mnd.

Jeg tror du er inne på noe vesentlig her. Noen nybakte mødre går mye tur i barselspermisjonen, noe de kanskje ikke har vært like flink til før de fikk barn. Da er det klart man går ned i vekt. Andre derimot bruker mye tid på Cafe og da kan det nok bli litt vanskeligere å gå ned.

__________________
-lost behind where all things fall-


Olympia er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:33.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no